Kopiowanie treści zabronione

Opioidy i konopie jako duet doskonały

Opioidy w połączeniu z konopiami mogą wywołać pozytywny efekt działając przeciwbólowo i uspokajająco, jednocześnie minimalizując ryzyko uzależnienia i niebezpieczeństw z tym związanych.

 

Dlaczego ludzie sięgają po opioidy?

 

Wielu ludzi na całym świecie w mniejszym lub większym stopniu odczuwa ból. Często spowodowany jest on poważną chorobą i żadne standardowe środki przeciwbólowe nie przynoszą oczekiwanej ulgi. Chorzy decydują się zatem na coś mocniejszego i zaczynają zażywać opioidy. Rzeczywiście zaczynają odczuwać pozytywny efekt działania tych specyfików, jednak organizm szybko się przyzwyczaja i uzależnia. To, co miało pomóc, staje się kolejnym problemem.

 

Jak konopie wzmagają działanie opioidów?

 

Chorzy nie chcą rezygnować z opioidów, które pomagają im zwalczać najgorsze dolegliwości bólowe, dlatego warto znaleźć inne rozwiązanie, mniej drastyczne niż ich odstawienie. Wciąż zapomina się o tym, że konopie również wykazują silne działanie przeciwbólowe, a do tego nie uzależniają. Ponadto w połączeniu z opioidami wzmacniają ich działanie, dzięki czemu chory może obniżyć zażywaną dawkę i uniknąć uzależnienia, a nawet niebezpiecznego przedawkowania.

 

Razem czy osobno?

 

Zarówno opioidy, jak i konopie, działają przeciwbólowo. Zażywanie jednego czy drugiego skutecznie poprawi samopoczucie jednak okazuje się, że najlepszy efekt można uzyskać przyjmując oba jednocześnie, ze względu na reakcję, jaka między nimi zachodzi. Osoba cierpiąca może skorzystać z takiej “mieszanki” bez żadnych obaw, spodziewając się wyłącznie pozytywnych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *