Kopiowanie treści zabronione

Marihuana – sprzymierzeniec w walce z otyłością

Nie od dziś wiadomo, że większość osób przyjmujących marihuanę jest raczej szczupła. Z drugiej strony roślina na wywołuje zwykle napady niepohamowanego apetytu. Jakie jest zatem wyjaśnienie dla tych dwóch sprzecznych reakcji organizmu na THC?

 

THC a tkanka tłuszczowa

Przeprowadzone do tej pory badania dowodzą, że THC wpływa hamująco na rozwój tkanki tłuszczowej. Wiąże się to z jego korzystnym wpływem na florę jelitową, a także na system endokannabinoidowy.

 

Antagonista receptorów endokannabinoidowych

THC jest częściowym antagonistą receptorów endokannabinoidowych CB1 i CB2 odpowiedzialnych za regulację apetytu, temperaturę ciała, odczuwanie bólu itp. Tym samy substancja ta może skutecznie odwracać skutki otyłości będąc tym samym nieocenioną pomocą w walce z nadwagą i innymi schorzeniami o podłożu metabolicznym, w tym z cukrzycą i miażdżycą.

 

Kontrowersje

Zbawienny wpływ marihuany na szerokie spectrum problemów zdrowotnych jest już powszechnie znany. Ciągle jednak wiele osób na myśl o jej medycznym zastosowaniu ma mieszane uczucia. Takie podejście wywołane jest głównie negatywnym wpływem palenia, a konkretnie substancji smolistych, na nasze zdrowie. Dobra wiadomość jest jednak taka, że mamy już zupełnie bezpieczną alternatywę dla tradycyjnego przyjmowania THC – waporyzację.

 

Uwagi końcowe

Na zakończenie warto poruszyć kwestię różnicy pomiędzy nasionami konopi, które są w pełni legalne i dostępne na sztuki w specjalistycznych sklepach, a zakazanym przez prawo suszem. Za taki stan rzeczy odpowiada fakt, że nasiona pozbawione są osławionego THC, nie mają zatem działania psychodelicznego. Dzięki temu można je legalnie kupować i przechowywać w formie kolekcji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *