Kopiowanie treści zabronione

Choroby płuc: kiedy będzie możliwe ich leczenie marihuaną?

Problemy z płucami, ich niewydolność, słaba respiracja – to najczęstsze dolegliwości związane z układem oddechowym. Ich leczenie może być żmudne i długotrwałe, dlaczego naukowcy szukają terapii zastępczych.

Wiele kontrowersji

W poszukiwaniach tych coraz częściej bez wahania sięgają po metody uznawane dotąd za kontrowersyjne. Są to w dużej mierze terapie oparte na medycznych właściwościach konopi indyjskich, a konkretnie jednego z jej składników: kannabidiolu. To właśnie on przejawia właściwości przeciwbólowe, a także rozszerzające naczynia krwionośne.

Przydatna właściwość

Dzięki temu mogą skutecznie działać w leczeniu chorób płuc związanych z ich niewydolnością. Dzięki szybkiemu natlenianiu komórek pomagają organizmowi w prawidłowym przeprowadzaniu wszystkich funkcji oddechowych. Chory odczuwa niemal natychmiastową ulgę i łatwość w oddychaniu, czego nie zapewnia większość dostępnych na rynku leków.

Końcowe badania

Dla pacjentów ważną informacją jest to, że badania nad CBD czyli kannabidiolem są w fazie końcowej. Ostateczne wyniki to kwestia kilkunastu miesięcy, góra roku, po którym będzie możliwe wprowadzenie medycznej marihuany do procesów leczenia chorób płucnych.

A zakazy prawne?

Nie będzie przy tym konieczne zmienianie prawa dopuszczającego używanie medycznej marihuany w leczeniu pacjentów z silnymi bólami, paliatywnych i z chorobami nowotworowymi. Prawdopodobnie nie zmienią się też przepisy dotyczące posiadania i uprawy konopi, a także jej sprzedawania. To ostatnie, tak jak i kupowanie pojedynczych nasion, jest w polskim prawie legalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *